HAKKIMIZDA

1993 yılında kuruluşu gerçekleşen şirketimiz, özel sentetik gresler, sentetik yağlama maddeleri, özel yağ sökücüler, temizleyici endüstri solventleri ve aerosoller konusunda dünya standartlarında üretim yapan, uluslararası sertifikalı firmadır.

7000 m² alanda kurulu üretim tesislerimiz, tam otomasyon prosesi ile yıllık 40.000 tonluk yüksek kalitede üretim kapasitesine ve 80.000 ton depolama alanına sahiptir. Bilimi ve teknolojiyi yakından takip eden şirketimiz, kimya teknolojileri ve triboloji alanında eğitim veren üniversitelerle işbirliği yapmaktadır..

Hammadde temininden, mamul stok alanına ulaşıncaya kadar ki tüm performans testleri, kalite kontrol ve dayanım ömrü analizlerinin tamamı, uzman kimyagerlerimiz ve biyologlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır. AR-GE Laboratuvarına kurmuş olduğumuz demo üretim tesisiyle, üretim öncesi ve sonrası çıkabilecek tüm problemler önceden engellenmekte, tüm performans testleri yapılarak, ürünlerin sorunsuz şekilde hazırlanması sağlanmaktadır.

Akoni Kimya, uluslararası belgelendirme merkezleri tarafından sertifikalı olup, uluslararası tescilli markalarıyla, spesifik ürünlerin üretimini sürdürmektedir..

Uluslararası sertifikalı Corfin Markalı ürünlerimiz, yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunulmaktadır. Endüstriyel alanda faaliyet gösteren müşterilerimize hiçbir aracı kurum kullanmaksızın satış mühendislerimiz ile ulaşılmaktadır..

KURUCUMUZ

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız; Sn. Yalçın AĞAOĞLU, 1964 Hopa doğumlu olup 3 erkek çocuk babasıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Konya ve Ankara’da üniversite eğitiminide Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde sürdürmüştür. Özellikle son yıllarda üniversitelerin işletme yüksek lisans öğrencilerine satış ve pazarlama teknikleri konularında seminerler ve konferanslar vermektedir.1993 yılında kimya sektörünede yatırımlarıyla giriş yapan Sn. Yalçın Ağaoğlu, Akoni Kimya San. ve Tic. A.Ş..'ni günümüze kadar başarıyla getirmiştir. Petro Kimya alanında yeni araştırmalar ve yatırım hamlelerini, Dünya ölçeğinde sürdürmeye devam etmektedir.Başarı odaklı çalışmayı hedefleyen kurucu başkanımız, ülkemizin birçok saygın sivil toplum örgütlerinin üyesidir.

Sn. Yalçın AĞAOĞLU

Akoni Kimya A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı

HEDEF ve İLKELERİMİZ

Müşteri odaklı çalışma stratejisi ile “en iyi” olmayı hedeflemek, insan kaynaklarına gereken önemi vermek, gelişimin kaynak yaratmaktan geçtiğini unutmamak, iş ahlakını ve dürüstüğü “olmazsa olmaz” koşul haline getirmek ve ülkemize güç katmanın güç verdiğinin bilincinde olmak en temel ilkemizdir. Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ürünlerimize sahip çıkmak ve satış sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak görevimizdir. Kalitede, hizmette en iyi olmak ve sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasada lider olmak temel ilkemizdir. KALİTE POLİTİKAMIZ

Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, onlara yasal şartlara uygun kaliteli ürün ve hizmeti sunan; sektördeki koruma bakım ve dezenfektan faaliyetlerimiz ile ilgili teknolojik tüm gelişmeleri yakından takip ederek, müşteri beklentileri doğrultusunda yeni ürünler ortaya koyan, ve hizmet kalitesini sürekli eğitimlerle çalışan verimliğini attırmayı hedeflemiş sürekli geliştirme, iyileştirme ve etkinliğinin sürdürülmesi çalışmalarına vermiş önem ile ürün ve hizmet kalitesini ispatlamış; kaliteyi bir yaşam tarzı olarak benimsemiş, bir kuruluş olmaktır.Vizyonumuz;
yenilikçi bir yaklaşımla ürün, hizmet ve çözümler yaratarak, sürdürülebilir karlılığı yakalamış bir dünya şirketi olmak. Misyonumuz;
etik değerlerimizden ve kaliteden ödün vermeden, toplum ve ülke için değerler üreterek büyümek. Güvenilirlik: Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla ilişkilerimiz şeffaf, uzun süreli, yapıcı ve dürüstlük esasına dayalı yürütür. onlara güvenir ve onlardan da bizlere güvenmelerini bekleriz.

Müşteri Memnuniyeti: Sunduğumuz hizmet ve çözümler, müşterilerimizin verimliliğini arttırarak, hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını ve büyümelerini amaçlar. Müşteri odaklı çalışır, gereksinimlerine göre kendimizi geliştiririz. 


Başarma azmi: Tüm faaliyet alanlarımızda standardı belirleyen ve en iyi olmayı amaçlar, daima kendimizden ve rakiplerimizden daha iyiyi yaparak fark yaratmayı hedefleriz. 


Yenilikçilik: Sürekli kendimizle yarışarak, yenilikçiliğin gücüne inanırız. Devamlı öğrenerek kendimizi geliştirir ve hız kazanırız. 


Girişimcilik: Sürekli olarak en yükseği hedefleyerek, yeni fikirler ve iş alanları üretiriz.

TOP